Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla przykładu kuwety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość zgadza się, aczkolwiek widnieją wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Natomiast w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o nadającym się rozmiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w zakończenie, byle bezstresowo podtrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po czasie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który usuwa zanieczyszczenia do kontenera, czy do kanału. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje w dół. Tenże typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które niejednokrotnie czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, bo może wytwarzać problem przy wejściu. tylko wtedy gdy kotek już skończy 84 dzień życia życia, wypada uzyskać nową i większą kocią toaletę, stąd to właśnie, by wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek lubi kopać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, bowiem niektóre koty mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, że kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można ustawić w środek kuwetę, jeśli nadejdzie taki przypadek, albowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Powinno się również kupić dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Zwirki-32976.html