Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato może być świetną szansą, aby dać czas swojemu pupilowi. Wycieczka razem z ukochanym psem to rewelacyjna opcja, by zrelaksować się, w tym samym czasie poświęcając psu czas. W lecienależy uważać na kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Psy, lubiące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób można ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla ras psów różnorodnych gabarytów, więc bez problemu kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka na kleszcze jest dopasowana do masy zwierzaka, należy zatem przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże mają działanie zarówno na kleszcze i na pchły, więc dają kompleksową obronę psa. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci środków na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez pasożyta, przez co umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić naszego psa w trakcie wakacyjnej podróży warto sprawić sobie pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sucha karma dla psa