Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym zachowaniem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały wykonane. Jak zatem podjąć decyzję odnośnie drapaka i uszczęśliwić nawet bardzo wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym pieńkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze słupka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Nieco droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu znajdują zastosowanie w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wyposażenie pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla kota, owinięta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

furminator dla kota https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html