Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Wybór pluszaka dla pupila.

Czas zabaw z czworonogiem jest niezwykłą możliwością, żeby spożytkować wigor swojego zwierzaka, a jednocześnie pogłębiać więź. Częste psoty wpływają dobrze na zdrowie zwierzęcia, oraz sprawiają frajdę właścicielowi. Zabawy dobrze jest urozmaicać z pomocą zabawek dla psów. W sklepach znajdziemy dużo rozmaitych kategorii zabawek dla psów, jednak w jaki sposób dobrać tą odpowiednią?

Piłka dla psa.

Ukochaną zabawką wszystkich czworonogów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę dostaniemy we wszystkich sklepów zoologicznych w zróżnicowanych rozmiarach, pasujących do gabarytów naszego zwierzaka. Piłki dla psów wykonywane są z różnorodnych materiałów, istnieją piłki gumowe, materiałowe lub plastikowe. Wybierając piłki dla psa trzeba wziąć pod uwagę na jej wielkość. Wielkości piłek dla psów bywają stałe, jednak musimy pamiętać o prawdopodobieństwie udławienia się w trakcie zabawy, w przypadku gdy piłka dla psa jest za mała. Kupując nową piłkę myślmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to szczególnie istotne, gdy jesteśmy opiekunami mniejszych ras psów, jak pudle albo yorki, którym dobieramy mniejsze wielkości zabawek.

Frisbee dla psa.

Kiedy chcemy poszaleć z pupilem na świeżym powietrzu wspaniałym wyborem jest frisbee dla psa. Ciężko znaleźć psa, który nie zakocha się w tej zabawce. Frisbee dla psa dużo lepiej wykorzystać na otwartym terenie, jak łąka, park czy ogród, tam gdzie pupil będzie mógł wybiegania się. Jeśli piesek potrafi przynosić zabawkę spowrotem, warto znaleźć frisbee dla psa o dobranej średnicy, aby zwierzakowi łatwo było trzymać zabawkę w zębach. Frisbee dla psa nie może być za twarde, gdyż występuje możliwość przypadkowego uderzenia psa zabawką podczas zabawy, więc mając na celu uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji kupujmy frisbee mało twardych. Zabawa z frisbee jest ciekawą formą aktywności fizycznej, a wiadomo przecież, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

sklep zoologiczny online